Prowadzący


Celina Skrobisz – przedsiębiorczyni, prowadzi własną agencję reklamową .  Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego dwóch kierunków: matematyka i ekonomia. Doświadczenie zdobywała m.in. w lokalnych mediach: Radio ABC, Radio Plus, Radio Szczecin. Jest  współtwórczynią wielu akcji charytatywnych i społecznych jak Lato na Deptaku, Forum Dialogu, czy Forum Biznesu realizowanego we współpracy z Akademią Sztuki. Była pomysłodawczynią i organizatorką pierwszych koncertów na Różance i wystaw przed Urzędem Miasta Szczecin. Nominowana do tytułu Szczecinianka Roku 2011 oraz do tytułu Kobieta Przedsiębiorcza.  Od lat związana z Tygodniem Społecznym . 

Piotr Żyłka wychowany przez dominikanów, pracuje dla jezuitów. Chrześcijański dziennikarz, redaktor naczelny portalu DEON.pl. Autor projektu faceBóg oraz polskiego profilu papieża Franciszka na Facebooku. W 2015 roku ukazała się jego książka ?Życie na pełnej petardzie?- zapis rozmowy z ks. Janem Kaczkowskim. Laureat dziennikarskiej nagrody ?Ślad?.

Przemysław Fenrych ? Trener prowadzący szkolenia metodami interaktywnymi. Niegdyś działacz tzw. pierwszej ?Solidarności?, prezes Szczecińskiego Klubu Katolików, organizator Tygodni Społecznych w Szczecinie w latach 80-tych i 90-tych, współorganizator Zjazdów Gnieźnieńskich. Wspomaga budowę samorządności i społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, w Tunezji, na Białorusi, a ostatnio przede wszystkim na Ukrainie. Dyrektor szczecińskiego Centrum Szkoleniowego Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Robert Grabowski absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rok urodzenia 1974. Słowem pracuje od ponad 20. lat. Przez ostatnią blisko dekadę, odpowiedzialny za komunikację społeczną w sferze oświaty, kultury, turystyki, sportu, zdrowia i polityki społecznej Urzędu Miasta Szczecin. Obecnie rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, instytucji kultury zaangażowanej w takie wydarzenia jak Tall Ships Races, Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic, Festiwal Młodych Talentów, Szczecin Jazz i wiele innych. Odpowiedzialny za kreowanie i prezentowanie wizerunku firmy, tworzenie kampanii promocyjnych i reklamowych, wizerunkowych i wydarzeniowych. Prowadzi szkolenia dla firm, wykłady na uczelniach z zakresu współpracy z mediami. Prywatnie tata Zuzi. W czasie wolnym organizuje wyprawy rowerowe, gra na gitarze i czyta książki.

IMG_5010

Roman Bielecki – dominikanin, absolwent prawa KUL oraz teologii PAT, redaktor naczelny miesięcznika ?W drodze?.


Prelegenci


a-oryszewski

Arkadiusz Oryszewski – od 12 lat związany ze Szczecińskim Stowarzyszeniem Feniks, które działa na rzecz osób bezdomnych i wykluczonych na terenie Gminy Szczecin oraz Gminy Police. Studiował na Uniwersytecie Szczecińskim pracę socjalną na Kierunku Socjologia oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych ? zarządzanie organizacją społeczną. Od 2006 roku Prezes Stowarzyszenia Feniks. W roku 2014 wraz ze Stowarzyszeniem uhonorowany z rąk Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi prestiżowym Dyplomem ?Benemerenti? ?za działania podejmowane na rzecz najbardziej zapomnianych, zmarzniętych, głodnych i bezdomnych w Szczecinie?. W roku 2015 prowadzone przez niego Stowarzyszenie wyróżniono i uznano przez Prezydenta Miasta Szczecina za ?ważnego partnera w rozwiązywaniu problemów osób najbardziej potrzebujących?.

Grzegorz Strzelczykprezbiter Archidiecezji Katowickiej, chrystolog, doktor Teologii Dogmatycznej (Uniwersytet Gregoriański w Rzymie). Obecnie sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Główne zainteresowania badawcze: chrystologia, a zwłaszcza problemy współczesnych reinterpretacji klasycznej chrystologii dogmatycznej, historia teologii, członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków, publicysta.

Hubert Kupiecabsolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (tytuł dysertacji doktorskiej: Kontrola społeczna nad młodzieżą dorastającą w dużym mieście). Od 1996 roku zatrudniony w Instytucie Pedagogiki US, obecnie pracuje w Katedrze Pedagogiki Społecznej. Zainteresowania naukowo-badawcze oraz publikację koncentrują się w obszarze pedagogiki resocjalizacyjnej, które w szczególności dotyczą badań nad przejawami oraz uwarunkowaniami patologii społecznych, wpływu metod twórczej resocjalizacji na zmiany w tożsamości dewiacyjnej młodzieży, a także dydaktycznych i wychowawczych aspektów kształcenia młodzieży akademickiej. Jest jednym z redaktorów tematycznych czasopisma ?Opuscula Sociologica?, uczestnikiem Zespołu Pedagogiki Resocjalizacyjnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Od lat zaangażowany w działalność organizacyjną na Uczelni (członek Rady Wydziału oraz Senatu US). Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Rektora za osiągnięcia dydaktyczne, opiekun ?Koła Naukowego Resocjalizacji? w Instytucie Pedagogiki, promotor licznych prac licencjackich i magisterskich. Aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami zajmującymi się profilaktyką i resocjalizacją w środowisku lokalnym (jest m. in. członkiem Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlu Ludźmi). We współpracy z placówkami resocjalizacyjnymi od 6 lat organizuje z udziałem studentów cykliczne warsztaty wychowawcze z wykorzystaniem metody projektów. Prywatnie – żonaty, jest ojcem dwóch córek, lubi jazdę na rowerze i pasjonuje się fotografią.

Jacek Maria Norkowskidominikanin, doktor hab. nauk medycznych, lekarz medycyny. Studia medyczne ukończył w 1982 roku. Zaraz potem wstąpił do polskiej prowincji zakonu oo. Dominikanów. W roku 2009 na U M K obronił pracę doktorską z dziedziny medycyny na temat śpiączki pourazowej, stanu wegetatywnego oraz śmierci mózgowej. Jest autorem książek: ?Medycyna na krawędzi? (Polwen, 2011) oraz ?Człowiek umiera tylko raz?(Thaurus 2013) oraz szeregu publikacji. Jest kapłanem i wykładowcą teologii moralnej na papieskim uniwersytecie Angelicum w Rzymie.

Jadwiga Staniszkis – wkrótce więcej informacji.

 Jerzy Sieńkodoktor hab. nauk medycznych, chirurg transplantolog z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od kilkunastu lat I z-ca Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej OIL. Były Radny Szczecina dwóch kadencji. Członek Maltańskiej Służby Medycznej.

LudwikLudwik Wiśniewskidominikanin, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, działacz opozycji antykomunistycznej.

magdalena-ogorek

Magdalena Ogórek – publicystka, dr nauk humanistycznych na Uniwersytecie Opolskim, ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration ) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim, historyk Kościoła, wykładowca akademicki, aktualnie w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie, była komentatorka telewizyjna oraz dziennikarka TVN24BIŚ, autorka programu ?Atlas Świata? W latach 2012 – 2014 konsultant w Narodowym Banku Polskim. Od 2008 do 2010 ekspert w Klubie Parlamentarnym SLD. W latach 2002 ? 2005 pracownik administracji państwowej w tym: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Specjalista w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej MSWiA i Departamencie Prasowym MSWiA, Rzecznik prasowy Europejskiej Konferencji Ministrów Spraw Wewnętrznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa w Europie, w Centrum Informacji Rządowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Kancelarii Prezydenta i Biurze Integracji Europejskiej. Autorka dwóch pozycji książkowych o tematyce historycznej i artykułów naukowych, animatorka kampanii profilaktyki zdrowotnej dot. zwalczania nowotworu piersi.

maciejMaciej Ziębadominikanin, doktor filozofii, teolog, publicysta, znawca nauczania społecznego Kościoła. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim, był wiceprezesem Klubu Inteligencji Katolickiej we Wrocławiu, katechetą, od lat 70 działaczem opozycji, doradcą Zarządu Regionu Dolny Śląsk ?Solidarności? (1980?1981), redaktorem ?Tygodnika Solidarność?. Autor wielu książek, w latach 1998?2006 Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów, Prezes Instytutu Tertio Millennio.

Małgorzata Wałejkopedagog i teolog, wykładowca akademicki (Uniwersytet Szczeciński), publicystkaAutorka książki ?Listy w butelce? (W drodze 2013) i współautorka ?Razem czy osobno?? (ze Zbigniewem Nosowskim, W drodze 2010). Prowadzi wykłady i warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu duchowości i życia chrześcijańskiego. Prywatnie żona i mama trójki dzieci, świecka dominikanka.

13522575_1035259776561015_98187343_nMarcin Gajda ? mąż i ojciec czwórki dzieci, diakon, lekarz, magister nauk o rodzinie i terapeuta chrześcijański. Wspólnie z żoną Moniką prowadzi autorskie warsztaty w obszarach psychologii, duchowości, rozwoju osobistego oraz terapii. Małżonkowie są autorami książek ?Rodzice w akcji” oraz ?Rozwój. Jak współpracować z łaską?”. Opracowali podejście terapeutyczne – Chrześcijańską Terapię Integralną (ChTI). Są inicjatorami powstania Przyjaciół Miłości Miłosiernej oraz fundatorami Fundacji Theosis.

Paweł Kowal – Mąż, ojciec czwórki dzieci. Od 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego. Członek Komisji Spraw Zagranicznych, Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony oraz zastępca w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Współprzewodniczący Delegacji PE do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Ukraina. Skuteczne rozwiązania dla Polaków opracowuję wraz z Fundacją Energia dla Europy, która zajmuje się polityką rodzinną, ustrojową i energetyką. W wolnych chwilach gotuję, chodzę po górach i obserwuję ptaki.

prof-dr-hab-n-med-przemyslaw-nowacki

Przemysław Nowacki – Profesor doktor hab.nauk mededycznych, Kierownik Kliniki Neurologii Pomorskiego Uuniwersytetu Medycznego Prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

dsc_0544

Renata Paliga – dr n. med. chirurg dziecięcy, pediatra, specjalista medycyny rodzinnej. Asystent Zakładu Historii Medycyny i Etyki Lekarskiej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Ukonczyła Akademię Medyczną w Poznaniu. Poza pracą naukową i lekarską zajmuje się poezją i prozą. Czlonek Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Laureatka ogolnopolskich konkursów prozatorskich i poetyckich

Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta, autor książek, piszący o najważniejszych sprawach w zrozumiały sposób. Zaangażowany w działalność społeczną i humanitarną, założyciel Fundacji Kasisi ( www.fundacjakasisi.pl) oraz Fundacji Dobra Fabryka (www.dobrafabryka.pl). ?Zawsze powtarzałem, że to, co stanowi o absolutnej wyjątkowości Kasisi, to miłość. A miłość już tak ma, że zawsze się dzieli. A jak się dzieli, to się mnoży. Odważyłem się na założenie Dobrej Fabryki, bo po tym jak założyłem Fundację Kasisi, uwierzyłem w ludzi. Tysiące osób, które tak cudownie wspierają nasze 250 zambijskich dzieciaków z Kasisi, pozwoliło mi na zuchwałą myśl: A może, zamiast lamentować jak zły jest ten świat, możemy zmienić jego kolejne 5 cm2 na lepsze?? Szymon Hołownia.

terlikowskiTomasz P. Terlikowski – doktor filozofii, specjalista od filozofii rosyjskiej. Obecnie redaktor naczelny Telewizji Republika, publicysta „Do Rzeczy” i „Gazety Polskiej”, a także felietonista „Rzeczpospolitej”. Wcześniej w mediach wszelakich. Prywatnie zaś mąż jednej żony i ojciec piątki dzieci.