O Nas

Dlaczego ?Tydzień Społeczny??, bo to czas na rozmowy o społeczeństwie w najszerszym ujęciu i przekroju, o społeczeństwie na bieżąco. Wiwisekcja ta bywa bolesna, trudna czasem niewygodna, ale staramy się robić to jednak z miłością i wyrozumiałością, bo to przecież operacja na nas samych. Swoista autoterapia.

Celem tygodnia jest spotkanie. Spotkanie środowisk intelektualnych od chrześcijańskich po te zupełnie po przeciwnej stronie. Ale publiczna debata, choć czasem ostra ma na celu jednak wypracowanie wspólnych stanowisk. To spotkanie ludzi z różnych środowisk i o różnych poglądach, którzy działają na rzecz dobra wspólnego, budują sprawiedliwość społeczną.

Formą, którą przyjęliśmy jest debata. Debata nad głównymi problemami społecznymi, zagadnieniami etycznymi, wartościami kształtującymi życie społeczne w dzisiejszej Polsce. Do udziału w wykładach i dyskusjach zaprosiliśmy przedstawicieli życia społecznego, politycznego i gospodarczego, osoby pełniące obecnie lub w przeszłości ważne funkcje publiczne. Wierzymy, iż wspólna refleksja pozwoli nam na twórcze proponowanie rozwiązań w ważnych kwestiach społecznych. Debaty Tygodnia Społecznego odbywają się w Szczecinie od kilkunastu lat.

Fundacja Veritas od 1992 roku wspiera działalność Zakonu Dominikanów poprzez prowadzenie projektów charytatywnych, wychowawczych i edukacyjnych w duchu posłannictwa Zakonu Dominikanów. W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy w Szczecienie wiele cyklicznych projektów w tym Tydzień Społeczny, Dominikańską Szkołę Wiary, Akademię Rodzinną, Diagnozę Społeczną 2010, Logosferę, Festyn Dominikański oraz Świąteczny Jarmark Dominikański.fundacja

Zarząd Fundacji:
Adam Choma
Tomasz Siek
Maciej Biskup
Wojciech Kuźniar
Krzysztof Jędrzejewski

 

facebook   cloud   twitter