Przedświąteczny dzień kultury i integracji dla ubogich

a.

Wrócili do kina

Blisko 80. podopiecznych Stowarzyszenia Feniks w Szczecinie, obejrzało w Kinie Pionier film „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Tak odbyło się świąteczne zakończenie Pierwszego Szczecińskiego Tygodnia Ubogich.

„Panie kochany, ja tu ostatni raz byłem na porankach”. „Ja tu oglądałem film E.T”. „Ostatni raz w kinie byłe w 1989 roku”. To jedne z wypowiedzi jakie mogliśmy usłyszeć od osób biorących udział w spotkaniu w najstarszym kinie świata. Przedświąteczny dzień kultury i integracji dla ubogich miał być przestrzenią spotkania osób ubogich i wykluczonych ze społeczeństwa z kulturą w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. I takim był. Było i trochę nieśmiałości z faktu znalezienia się w przestrzeni i w sytuacji już dawno nie spotkanej, był i śmiech, był czas na wspomnienia, był i moment oderwania od codzienności.

Obejrzeliśmy film „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, którego bohaterem jest narkoman, triathlonista, mąż i ojciec, człowiek walczący ze swoimi słabościami, Jerzy Górski. Postać jak najbardziej autentyczna. Film pełen emocji, ale przede wszystkim pokazujący i motywujący do działania, że można wyjść z najgorszej sytuacji życiowej, ale trzeba o to zawalczyć. Uczestnicy otrzymali również niewielkie upominki w ramach partnerstwa ze stowarzyszeniami wspierającymi osoby wykluczone oraz instytucjami działającymi na rzecz upowszechniania i poszerzania dostępu do kultury. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m. in. podopieczni Stowarzyszenia Feniks w Szczecinie

Celem spotkania jest wsparcie, socjoterapia, integracja społeczna osób wykluczonych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym połączona ze wspólnym przeżywaniem przedświątecznego czasu, w którym wielu samotnych i ubogich o wiele ciężej znosi swoją sytuację bytową. Wydarzenie wsparli m.in. Kino Pionier, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Wydawnictwo W drodze, oraz firma Netto.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

WYDARZENIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO.