27 października 2017 rok

Ratusz Staromiejski ul. Księcia Mściwoja II nr 8


Dzień Dobrych Praktyk Społecznych


Dzień Dobrych Praktyk Społecznych to ostatni dzień Tygodnia Społecznego. W tym dniu  rozmawialiśmy o naszym zaangażowaniu społecznym i odpowiedzialności za słabszych i potrzebujących. Ten dzień był dla nas wszystkich inspiracją do podejmowania działań w różnych obszarach życia. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi będziemy odpowiadać na pytanie: jak zachęcać lokalny biznes do zaangażowania społecznego?
 WSTĘP WOLNY.
Harmonogram:
17.30-17.40 Oficjalne otwarcie Tygodnia Społecznego
17.40-18.00 Odczyt: Społeczna odpowiedzialność widziana z drugiej strony – Błażej Strzelczyk
18.00-18.20 Odczyt: Dlaczego pracodawca powinien być społecznie odpowiedzialny – Sławomir Nitek
18.20-18.40 Odczyt: Mały też może być społecznie odpowiedzialny – Agata Wilińska – Onyśko
18.40-19.00  Przerwa
19.00-20.15 Panel dyskusyjny: Jak zachęcać lokalny biznes do zaangażowania społecznego? poprowadzi Robert Grabowski
20.15-20.30 Odpowiedzi na pytania publiczności i zakończenie.
20.30-21.00 Wręczenie Aniołów Solidarności Społecznej – symbolicznych wyróżnień dla osób i instytucji zaangażowanych w działalność użyteczną społecznie w Szczecinie i regionie
21.00-21.05 Zakończenie Tygodnia Społecznego 2017

Robert Grabowski
Robert Grabowski

Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rok urodzenia 1974. Słowem pracuje od ponad 20. lat. Przez ostatnią dekadę, odpowiedzialny za komunikację społeczną w sferze oświaty, kultury, turystyki, sportu, zdrowia i polityki społecznej Urzędu Miasta Szczecin. Obecnie rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, instytucji kultury zaangażowanej w takie wydarzenia jak Tall Ships Races, Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic, Festiwal Młodych Talentów, Szczecin Jazz i wiele innych. Odpowiedzialny za kreowanie i prezentowanie wizerunku firmy, tworzenie kampanii promocyjnych i reklamowych, wizerunkowych i wydarzeniowych. Prowadzi szkolenia dla firm, wykłady na uczelniach z zakresu współpracy z mediami. Prywatnie tata Zuzi. W czasie wolnym organizuje wyprawy rowerowe, gra na gitarze i czyta książki.

Slawomir Nitek
Slawomir Nitek

Absolwent socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Executive MBA Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym. Karierę zawodową rozpoczynał w firmie doradczej
Ernst&Young, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję dyrektora szczecińskiego oddziału. Jako konsultant doradzał wielu polskim i międzynarodowym firmom w obszarach zarządzania ludźmi. Pracował również dla firmy doradczej HayGroup oraz centrali Banku Zachodniego WBK we Wrocławiu. Od ponad czternastu lat związany z siecią handlową Netto, początkowo jako dyrektor personalny, a od dziewięciu lat odpowiada za sprzedaż i działalność operacyjną Netto w Polsce.

Agata Wilińska – Onyśko
Agata Wilińska – Onyśko

Anioł Solidarności Społecznej 2016

Z wykształcenia pedagog, socjolog. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w goleniowskich organizacjach pozarządowych oraz Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej, od czterech lat współpracuje z firmami z branży e-commerce – Stylepit i PDC Logistics. Inicjatorka działań mających na celu włączenie osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz podopiecznych instytucji pomocy społecznej do otwartego rynku pracy. Współzałożycielka Klastra E-Biznesu Pomorza Zachodniego zrzeszającego przedsiębiorstwa gotowe do dzielnie się kapitałem wiedzy i kompetencji.

Błażej Strzelczyk
Błażej Strzelczyk
Dziennikarz działu Wiara i redaktor wydania internetowego „Tygodnika Powszechnego”. Autor wywiadów. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii wywiad (2015 r. i 2016 r.) oraz do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej Mediatory w kategorii „Prowokator” (2015 r.). Współautor (z Piotrem Żyłką) dwóch książek-wywiadów z s. Małgorzatą Chmielewską. Współtwórca krakowskiej akcji „Zupa na Plantach”. Od września tego roku mieszka z dziesiątką bezdomnych w założonym przez Wspólnotę Chleb Życia domu dla bezdomnych w Medyni Głogowskiej pod Rzeszowem.

fot: Kamila Zarembska

Previous Image
Next Image

info heading

info content