Rozmowy w drodze III

logo_rwd01 Spotkanie 26-27 maja 2017 roku

Harmonogram:
Piątek 26 maja 2017 roku, miejsce: Krypta w klasztorze Dominikanów w Szczecinie, Plac Ofiar Katynia 1.
18.00-18.10 Przywitanie i przedstawienie zaproszonych gości
18.10-19.45 Rozmowę z Mariuszem Zielke poprowadzi Zbigniew Jarzębowski 
19.45-19.50 Zakończenie.
Sobota 27 maja 2017 roku.
11.00-13:10 Projekcja filmu „Niewygodna Prawda” w reżyserii Jamesa Vanderbilta Kino Pionier” Al. Wojska Polskiego 2 (*)
13.10-13.15 Przerwa
13.15-14.15 Spotkanie z Mariuszem Zielke, autorem książek poprowadzi Agata Rokicka, miejsce: „ProMedia” Miejska Biblioteka Publiczna Al. Wojska Polskiego 2
14.15-14.20 Zakończenie.

Mariusz Zielke
Mariusz Zielke
Mariusz Zielke – mam 46 lat (rocznik 1971). Jestem prostym chłopakiem z prowincji, który trafił zupełnie przypadkiem (wbrew własnym intencjom) do świata ogromnych pieniędzy i przekrętów (poznałem wielu aferzystów, najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w Polsce), zaplątał się w nim przez przypadek, nie dał się przekupić i pochłonąć temu światu mimo wielu prób (odrzucałem milionowe łapówki), nie pozwolił się zastraszyć (wygrałem wszystkie procesy sądowe, w których próbowano mnie wsadzić do więzienia i żądano odszkodowania wysokości miliona złotych za pisanie prawdy o biznesmenach i firmach), zadarł z wieloma międzynarodowymi korporacjami i instytucjami rządowymi (pisałem prawdziwe, często szokujące teksty o największych światowych korporacjach takich jak: IBM, HP, Oracle, SAP, CISCO, ministerstwach sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, edukacji, wojsku, straży granicznej, polskich dużych spółkach, wielu innych).
Napisałem kilka tysięcy tekstów śledczych. Przez nie największe światowe fundusze i banki płaciły milionowe kary, najwyższe w historii. Ujawniałem afery o miliardowych wartościach. Nigdy nie musiałem prostować swoich tekstów. Nigdy nie musiałem przepraszać za napisanie nieprawdy. Nigdy nie przegrałem procesu sądowego.
A mimo to zostałem wyrzucony z dziennikarstwa. Pozbawiony możliwości zarobkowania i pracy. Dlatego zacząłem pisać powieści i udowadniam, że nie tak łatwo mi zamknąć usta 🙂 choć polskie media zdają się nie dostrzegać mojej twórczości (w przeciwieństwie do czytelników, którzy coraz chętniej po nią sięgają i często doceniają, choć zadowolić wszystkich się oczywiście nie da).
Jestem autorem 8 powieści (m.in. „Wyrok”, „Sędzia”, „Człowiek, który musiał umrzeć”, „Formacja trójkąta”, „Easylog”, „Twardzielka”) – każda ma swoją historię, jest zainspirowana faktami, opowiada o manipulacjach i istotnych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu państwa, biurokracji, społeczeństwa.
Zbigniew Jarzębowski
Zbigniew Jarzębowski

Zbigniew Jarzębowski – dr, wykładowca na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa US; specjalista w dziedzinie literaturoznawstwa, artystycznej twórczości radiowej, dziennikarstwa radiowego, etyki dziennikarskiej, komunikacji publicznej i medialnej.

Agata Rokicka
Agata Rokicka

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. W Radiu Szczecin od 1989 roku. Zajmuje się szeroko rozumianą tematyką historyczną (w tym także historią regionu). Jest także autorką „Machiny czasu” – audycji, w której prezentuje ważne wydarzenia i postaci historyczne, ludzi kultury, epokowe odkrycia naukowe.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 >>ZAPISY NA PROJEKCJĘ FILMU ZAKOŃCZONE!!!<<

(*) SEANS BEZPŁATNY. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na seans filmowy obowiązują zgłoszenia za pomocą formularza i  odbiór wejściówek. Zaproszenia na projekcję filmu zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Na jedno zgłoszenie moża otrzymać maksymalnie dwa zaproszenia.