Świąteczne zakończenie Szczecińskiego Tygodnia Ubogich

a.

W piątek 22 grudnia br., dla podopiecznych Stowarzyszenia Feniks w Szczecinie, w Kinie Pionier odbędzie się pokaz filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Tak odbędzie się świąteczne zakończenie Pierwszego Szczecińskiego Tygodnia Ubogich.

Przedświąteczny dzień kultury i integracji dla ubogich ma być przestrzenią spotkania osób ubogich i wykluczonych ze społeczeństwa z kulturą w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. W ramach wydarzenia odbędzie się nieodpłatny pokaz filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Przekazane zostaną również niewielkie upominki uczestnikom w ramach partnerstwa ze stowarzyszeniami wspierającymi osoby wykluczone oraz instytucjami działającymi na rzecz upowszechniania i poszerzania dostępu do kultury. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m. in. podopieczni Stowarzyszenia Feniks w Szczecinie.

Celem realizacji zadania jest wsparcie, socjoterapia, integracja społeczna osób wykluczonych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym połączona ze wspólnym przeżywaniem przedświątecznego czasu, w którym wielu samotnych i ubogich o wiele ciężej znosi swoją sytuację bytową. Wydarzenie wsparło m.in. Wydawnictwo W drodze, oraz firma Netto.22 grudnia 2017 r. piątek

godz. 10.30
Kino Pionier w Szczecinie

WYDARZENIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO.